Зростання вартості комунальних послуг змушує шукати варіанти знизити платіжки. Перевірене рішення – підвищення енергоефективності будівлі. Розповідаємо як це працює і яких результатів дозволяє домогтися теплоізоляція зовнішніх стін фасаду. Чи можливо виконання робіт самостійно, або ж до витрат на матеріали повинна додаватися вартість роботи професіоналів? Основні переваги своєчасної теплоізоляції фасадних стін.
Що таке «теплі стіни»
У міру погіршення економічної ситуації все частіше стали говорити про проблему енергозбереження. За результатами минулого року частка споживання паливних ресурсів населенням та комунальними господарствами на рівні з витратами промисловості. На виробничі сектори економіки в Україні припадає 45% витрачених паливних ресурсів. Частка населення і комунальних підприємств в загальній структурі становить 43%.
Актуальність питання підвищення енергоефективності будівель планомірно збільшується в міру зростання вартості палива для споживачів. При цьому за оцінками експертів втрати становлять близько 40% тепла, що надходить в будівлі. Ситуація виглядає ще сумніше при переході до фінансової оцінки неефективних витрат. За фактом з кожних 100 гривень, сплачених за опалення, 40 гривень вносяться за не спожиті ресурси.
Проблемних ділянок в кожному будинку кілька. Найчастіше тепловтрати виникають унаслідок:
- низької герметичності вікон та дверей – близько 40 – 50% втрат;
- постарілих перекриттів на горищах і в підвалах – приблизно 20% втрат;
- за рахунок холодних зовнішніх стін будівель – від 30 до 40% всіх втрат.
За рахунок проведення теплоізоляції зовнішніх стін фасаду будівлі можна вирішити половину проблеми. Економія буде помітна в перший же опалювальний сезон. Однак крім економічної складової підвищення енергоефективності будівель несе за собою і інші переваги.
Переваги теплоізоляції стін фасаду
Про необхідність і виправданість інвестицій в тепло вже встигли задуматися багато українців. Вартість робіт здається високою тільки на перший погляд. Однак варто співвіднести отриману в результаті вигоду і рішення відразу ж стане виправданим. Щомісяця скорочуючи платіжку на тепло мінімум на 30%, українці за 2-3 сезони окупають цю інвестицію. До переваг теплоізоляції стін фасаду термопанелями відносяться:
- зменшення втрат тепла мінімум на 30%;
- вирішення проблеми з цвіллю і конденсатом, що виникає при звичайному утепленні;
- істотне підвищення шумоізоляції.
Утеплення стін можливо як на фасаді, так і у приміщеннях. Однак жертвувати внутрішнім простором не доцільно. Вибравши утеплення фасаду, можна змінити дизайн зовнішніх стін і реалізувати давно назрілі ідеї.
Особливості теплоізоляції зовнішніх стін
Базовим моментом перед переходом до робіт стає розробка дизайн-проекту. Оновлення фасаду можна виконати в різних стилях і кольорах. Коли мова йде про утеплення стін приватного будинку, важливо продумати також утеплення та оздоблення цоколю.
Якщо рішення провести ремонт будинку українці приймають не щодня, то необхідність знизити витрати на опалення мотивує багатьох. Можливістю скоротити настільки витратну статтю бюджету точно варто скористатися. Очікувана економія буде суттєвою. Експерти говорять про можливість зниження витрат мінімум на 30%, а в ряді випадків навіть до 60%.
Важливим моментом утеплення фасаду стає запобігання можливої деформації стін. Справа в тому, що коливання температури зовнішніх стін завдяки облицюванню знижуються в рази. В результаті конструкційний шар зберігається в практично незмінному стані. Відсутність температурних деформацій сприятливо впливає на тривалість терміну експлуатації будівлі. Сезонні коливання температур згладжуються утеплювачем, а несучі конструкції залишаються в незмінному стані.
Наявність теплоізоляційного шару дозволяє забути про такі проблеми як цвіль і грибок. Вся справа в тому, що стіни більше не промерзають, і вже не вбирають вологу від дощу і снігу. В результаті додатково знижуються витрати на боротьбу з цвіллю і підвищується термін експлуатації будівлі.
Теплоізоляція зовнішніх стін фасаду актуальна для мільйонів українців. Рішення зайнятися облаштуванням і утепленням актуально як для власників квартир, так і для власників будинків і заміських котеджів. Підвищення енергоефективності будівель дозволяє зменшити тепловтрати та поліпшити шумоізоляцію. В результаті знижуються витрати на опалення і в рази підвищується рівень комфортності життя.