Все частіше власники приватних будинків займаються утепленням стін в гонитві за енергозбереженням та економією коштів. Деякі наймають спеціальні бригади, а дехто робить це самостійно. Для чого ж потрібно утеплення фасаду будинку? Якщо ви хочете заощадити на опаленні в зимовий період, а влітку платити менше за електроенергію, вам варто грунтовно замислитися про теплоізоляцію вашого житла.
Вам не обов’язково бути професіоналом, щоб утеплити будинок. Сучасні технології дозволяють зробити це самостійно. Головне – вибрати правильний матеріал. Матеріали для утеплення вимагають різного рівня підготовки. Крім того, вони характеризуються певними особливостями. Розглянемо їх докладніше.
Які матеріали підходять для самостійного утеплення будинку
Проведіть теплоізоляційні роботи якісно, виберіть оптимальний матеріал, і ви досягнете потрібного мікроклімату. А також зможете підтримувати його досить довго. Всі матеріали для утеплення фасадів можна розділити на дві групи: полістирольну і мінералватну. Найчастіше для утеплення будинків вибирають минвату, пінопласт, а останнім часом – термопанелі. На вибір впливають технічні характеристики матеріалу, його ціна і простота використання.
Основні етапи утеплення будинків мінватою зовні
Мінвата не дає стінам охолоджуватися в мороз і нагріватися в спеку. Якщо зробити все правильно, вам вдасться уникнути вогкості, появи грибка і цвілі. Мінеральна вата буває скляною, шлаковою і кам’яною. Випускається вона у вигляді плит і в рулонах.
Для утеплення мінеральною ватою потрібні елементарні будівельні навички, тому як роботи вельми прості:
- Для монтажу плит необхідно виготовити каркас з металевого профілю або дерев’яного брусу.
- Відстань між напрямними має бути менше, ніж ширина плити. Так не з’являться містки холоду і не збільшаться втрати тепла.
- Встановлюйте каркас в вертикальному і горизонтальному напрямку. Так ви уникнете надмірного навантаження плит одна на одну і їх провисання.
- Використовуйте спеціальні дюбелі для кріплення матеріалу до стіни.
- Поверх плит розмістіть мембрану для пароізоляції. Вмонтовуйте обов’язково внахлест і проклейте стики спеціальною стрічкою.
- Для вентиляційного зазору між фасадом і теплоізоляцією встановіть обрешітку.
При використанні мінеральної вати потрібно врахувати дві умови:
- Погода повинна бути сухою, інакше ви досягнете зворотного ефекту з промоклим утеплювачем.
- Обов’язково використовувати захисний костюм і респіратор.
Утеплення будинку пінопластом
Пінопласт – досить популярний утеплювач стін. Це пояснюється його порівняно низькою ціною, невеликою масою, хорошими тепло- і звукоізоляційними властивостями. Але для утеплення потрібно багато підготовчих робіт і додаткових матеріалів:
- Перший етап – підготовка фасаду будинку. Очистіть стіни від забруднень, щоб поліпшити адгезію. Оштукатурьте тріщини і отвори. Загрунтуйте стіни.
- Другий етап – кріплення стартового профілю і нанесення клею. Кріпить профілі з кроком в 30 см і зазором в 2 – 3 мм. На рівні стіни наносьте клей безпосередньо гребінчастим шпателем. При кривих стінах використовуйте маяки.
- Третій етап – поклейка пінопласту. Працюйте від низу до верху. Клей не повинен потрапляти між листами. Притискайте плити щільно один до одного.
- Четвертий етап – кріплення дюбелями. Використовуйте в середньому 5 «парасольок» на один лист.
- П’ятий етап – армування. Нанесіть спеціальну суміш. Вмонтовуйте армуючу сітку знизу вгору з нахлестом в 10 см. Зверху нанесіть ще один шар суміші.
- Шостий етап – захист. Нанесення спеціального покриття, яке служить для захисту матеріалу від погодних впливів. Його потрібно вирівняти теркою. Обробляйте весь фасад цілком за один день, а не ділянками.
Як ви бачите, процес досить трудомісткий. Він може зайняти від 3 до 7 днів.
Термопанелі і утеплення фасадів
Вибираючи утеплення фасадів термопанелями, ви поєднаєте оригінальне дизайнерське рішення з якісної теплоізоляцією. Використовуйте фасадну термопанель, щоб утеплити стіни вашого будинку і одночасно облицювати їх. Термопанель – це двошаровий комбінований оздоблювальний матеріал.
Переваги термопанелей:
- Немає додаткового навантаження на фасад через малу вагу. Ідеальні для ослаблених фасадів.
- Простий і швидкий монтаж. Наклейте плиту і затріть стикувальні шви.
- Гарний естетичний зовнішній вигляд і гідроізолюючий ефект.
- Великий асортимент за кольорами, фактурами і розмірами.
- Під час дощів вода стікає по фасаду і змиває бруд і пил.
- Монтаж не залежить від погоди, можна утеплювати навіть взимку.
- Мінімум затрат на обслуговування. Не потрібно фарбувати, чистити або обробляти фасад.
- Стійкість до ультрафіолету. Покриття не вигорає і відбиває сонячні промені.
- Пожежна безпека. Декоративне покриття не горить.
Проводьте монтаж термопанелей самостійно, не залучаючи робітників з боку. Так ви скоротите витрати на утеплення. В результаті ви отримаєте комплексне рішення: утеплите стіни і додасте їм прекрасний зовнішній вигляд.