Чим утеплити будинок самостійно

Все частіше власники приватних будинків займаються утепленням стін в гонитві за енергозбереженням та економією коштів. Деякі наймають спеціальні бригади, а дехто робить це самостійно. Для чого ж потрібно утеплення фасаду будинку? Якщо ви хочете заощадити на опаленні в зимовий період, а влітку платити менше за електроенергію, вам варто грунтовно замислитися про теплоізоляцію вашого житла.

Вам не обов’язково бути професіоналом, щоб утеплити будинок. Сучасні технології дозволяють зробити це самостійно. Головне – вибрати правильний матеріал. Матеріали для утеплення вимагають різного рівня підготовки. Крім того, вони характеризуються певними особливостями. Розглянемо їх докладніше.

Які матеріали підходять для самостійного утеплення будинку

Проведіть теплоізоляційні роботи якісно, ​​виберіть оптимальний матеріал, і ви досягнете потрібного мікроклімату. А також зможете підтримувати його досить довго. Всі матеріали для утеплення фасадів можна розділити на дві групи: полістирольну і мінералватну. Найчастіше для утеплення будинків вибирають минвату, пінопласт, а останнім часом – термопанелі. На вибір впливають технічні характеристики матеріалу, його ціна і простота використання.

Основні етапи утеплення будинків мінватою зовні

Мінвата не дає стінам охолоджуватися в мороз і нагріватися в спеку. Якщо зробити все правильно, вам вдасться уникнути вогкості, появи грибка і цвілі. Мінеральна вата буває скляною, шлаковою і кам’яною. Випускається вона у вигляді плит і в рулонах.

Для утеплення мінеральною ватою потрібні елементарні будівельні навички, тому як роботи вельми прості:

 • Для монтажу плит необхідно виготовити каркас з металевого профілю або дерев’яного брусу.
 • Відстань між напрямними має бути менше, ніж ширина плити. Так не з’являться містки холоду і не збільшаться втрати тепла.
 • Встановлюйте каркас в вертикальному і горизонтальному напрямку. Так ви уникнете надмірного навантаження плит одна на одну і їх провисання.
 • Використовуйте спеціальні дюбелі для кріплення матеріалу до стіни.
 • Поверх плит розмістіть мембрану для пароізоляції. Вмонтовуйте обов’язково внахлест і проклейте стики спеціальною стрічкою.
 • Для вентиляційного зазору між фасадом і теплоізоляцією встановіть обрешітку.

При використанні мінеральної вати потрібно врахувати дві умови:

 1. Погода повинна бути сухою, інакше ви досягнете зворотного ефекту з промоклим утеплювачем.
 2. Обов’язково використовувати захисний костюм і респіратор.

Утеплення будинку пінопластом

Пінопласт – досить популярний утеплювач стін. Це пояснюється його порівняно низькою ціною, невеликою масою, хорошими тепло- і звукоізоляційними властивостями. Але для утеплення потрібно багато підготовчих робіт і додаткових матеріалів:

 1. Перший етап – підготовка фасаду будинку. Очистіть стіни від забруднень, щоб поліпшити адгезію. Оштукатурьте тріщини і отвори. Загрунтуйте стіни.
 2. Другий етап – кріплення стартового профілю і нанесення клею. Кріпить профілі з кроком в 30 см і зазором в 2 – 3 мм. На рівні стіни наносьте клей безпосередньо гребінчастим шпателем. При кривих стінах використовуйте маяки.
 3. Третій етап – поклейка пінопласту. Працюйте від низу до верху. Клей не повинен потрапляти між листами. Притискайте плити щільно один до одного.
 4. Четвертий етап – кріплення дюбелями. Використовуйте в середньому 5 «парасольок» на один лист.
 5. П’ятий етап – армування. Нанесіть спеціальну суміш. Вмонтовуйте армуючу сітку знизу вгору з нахлестом в 10 см. Зверху нанесіть ще один шар суміші.
 6. Шостий етап – захист. Нанесення спеціального покриття, яке служить для захисту матеріалу від погодних впливів. Його потрібно вирівняти теркою. Обробляйте весь фасад цілком за один день, а не ділянками.

Як ви бачите, процес досить трудомісткий. Він може зайняти від 3 до 7 днів.

Термопанелі і утеплення фасадів

Вибираючи утеплення фасадів термопанелями, ви поєднаєте оригінальне дизайнерське рішення з якісної теплоізоляцією. Використовуйте фасадну термопанель, щоб утеплити стіни вашого будинку і одночасно облицювати їх. Термопанель – це двошаровий комбінований оздоблювальний матеріал.

Переваги термопанелей:

 • Немає додаткового навантаження на фасад через малу вагу. Ідеальні для ослаблених фасадів.
 • Простий і швидкий монтаж. Наклейте плиту і затріть стикувальні шви.
 • Гарний естетичний зовнішній вигляд і гідроізолюючий ефект.
 • Великий асортимент за кольорами, фактурами і розмірами.
 • Під час дощів вода стікає по фасаду і змиває бруд і пил.
 • Монтаж не залежить від погоди, можна утеплювати навіть взимку.
 • Мінімум затрат на обслуговування. Не потрібно фарбувати, чистити або обробляти фасад.
 • Стійкість до ультрафіолету. Покриття не вигорає і відбиває сонячні промені.
 • Пожежна безпека. Декоративне покриття не горить.

Проводьте монтаж термопанелей самостійно, не залучаючи робітників з боку. Так ви скоротите витрати на утеплення. В результаті ви отримаєте комплексне рішення: утеплите стіни і додасте їм прекрасний зовнішній вигляд.