ТОП-4 види утеплювачів фасадів

По мірі зростання тарифів на опалення стає все більш актуальним питання утеплення фасадів. Експерти відзначають, що на стіни припадає близько 35% втрат тепла. Після утеплення фасадів температура в приміщеннях підвищується на 3 – 5 градусів. Паралельно вирішуються й інші питання: промерзання стін і кутів, поширення цвілі, виключення містків холоду. Розповідаємо про найпопулярніші варіанти утеплення фасадів та які матеріали найчастіше вибирають для якісного вирішення проблеми.

Зовнішні утеплювачі: переваги і технічні характеристики

Підвищення енергоефективності приміщень можливо як із зовнішнього боку будівель, так і всередині. Перший варіант найкращий, тому що не зменшує площу приміщень. Використання утеплювача дозволяє досягти і інших ефектів:

  • підвищити естетичну привабливість фасаду;
  • поліпшити звукоізоляцію будівлі;
  • виключити промерзання кутів і поширення цвілі;
  • підвищити терміни конструкційної безпеки будівель.

Базовим параметром оцінки утеплювача виступає теплопровідність. Чим нижче значення параметра, тим менше матеріал пропускає тепло і краще ізолює. Це означає, що при меншій теплопровідності потрібен тонший шару утеплювачу для досягнення однакового рівня тепла.

Пожежна безпека – ще один важливий параметр. Практично всі сучасні матеріали самозагасаючі. Необхідно звертати увагу на температуру займання, а також на здатність матеріалу до самозагасання.

Складаючи рейтинг кращих утеплювачів для фасадів, оцінювали конструктивні особливості матеріалів за п’ятибальною системою. Низький бал отримували утеплювачі з базовими характеристиками, а вищий – ті, що пропонують найсучасніші технологічні рішення.

Пінопласт

Спінений полістирол став лідером ринку з причини доступності при збереженні базових характеристик на високому рівні. При низькій теплопровідності матеріал відрізняється високою водонепроникністю. Монтаж не викликає складнощів, але вимагає облицювання фасаду. До недоліків можна записати відносну крихкість і легку займистість. Матеріал отримав хорошу оцінку лише за рахунок відмінного співвідношення ціни і якості.

Мінеральна (кам’яна) вата

При виготовленні використовується базальтова основа. Матеріал поставляється рулонами і плитами. При максимальному для утеплювачів цієї категорії терміні експлуатації до 70 років мінвата отримала і відмінні теплоізоляційні характеристики. Одним з недоліків вважається більш висока вартість в порівнянні з іншими топовими матеріалами і значна вага. Робота з мінеральною ватою вимагає додаткового кріплення. Важливим фактором у роботі з мінватою є погода. Цей матеріал не повинен відволожитися або промокнути. В іншому випадку утеплення не дасть очікуваного результату, а навпаки, може викликати безліч проблем.

Пінополістирол

Матеріал являє собою наступне покоління пінопластів. При виготовленні використовується технологія пресування. В результаті істотно підвищуються характеристики теплопровідності. Поліпшення теплоізоляційних параметрів і зниження рівня горючості зажадало використання більш технологічних матеріалів і призвело до зростання вартості. З мінусів варто відзначити, що параметри горючості нижче, ніж у мінеральної вати.

Термопанелі

Матеріал являє собою комплексне рішення, що значно спрощує монтаж і підвищує декоративні характеристики фасаду. Термопанелі – плити, що складаються з ізоляційного шару пінопласту з вмонтованими з’єднаннями і фінішного оздоблення у вигляді клінкерної плитки, керамограніту, гідропрессованного ракушняку або вапняку. Утеплювач не вимагає додаткової обробки і дозволяє вибрати оптимальний розмір плити в широкій лінійці доступних варіантів. Монтаж виконуватися як фахівцями, так і новачками без особливих навичок. Цінова політика на термопанелі виправдана іншими перевагами цього матеріалу.

Таблиця порівняльних характеристик матеріалів для утеплення

Характеристики утеплювачів Теплопровідність Оцінка Горючість Оцінка Вартість м2 (з оздобленням) Оцінка
Пінопласт в межах 0,036 – 0,043 Вт / (мк) 4 не горить, але виділяє токсичні речовини 3 від $13 5
Мінеральна (кам’яна) вата в межах 0,04 – 0,070 ВТ/(мК) 4 практично не горить 5 від $20,5 4
Пінополістирол в межах 0,03 – 0,04 ВТ/(мК) 5 не горить, але виділяє токсичні речовини 4 від $15 4
Термопанелі в межах 0,03 – 0,035 ВТ/(мК) 4 низькі показники горіння 5 від $12,6 5

Вирішивши утеплити фасад, можна віддавати перевагу будь-кому топовому матеріалу. Зваживши наявні переваги і недоліки кожного, буде простіше прийняти правильне рішення. Термопанелі і інші сучасні утеплювачі останнього покоління гарантують істотний приріст енергоефективності в будь-якому приміщенні, починаючи від заміського котеджу і закінчуючи квартирою.